Spotify’dan öğrencilere destek; bravo

Bu yeni adım, kullanıcıların çeşitli konularda bilgi edinmelerine olanak tanıyarak platformun içerik çeşitliliğini genişletiyor. Eğitimden teknolojiye, birçok farklı alanda sunulan bu kurslarla Spotify, bilgiye ulaşımı kolaylaştırıyor ve öğrenmeyi daha erişilebilir hale getiriyor.

Bir zamanlar, müzik için bir yere, eğitim için başka bir yere giderdik. Ancak günümüzde birçok şirket, hayatta kalabilmek için kendilerini her işe yarayan birer çakı gibi konumlandırmaya çalışıyor. Bu şirketlerden biri de Spotify. Müzik, podcast ve sesli kitapların ardından şimdi de video tabanlı öğrenme kursları sunmaya başladığını duyurdu. Bu yeni özellik, kullanıcıların çeşitli alanlarda bilgi edinmelerini sağlayacak ve platformun kapsamını genişletecek.

Spotify, bu girişiminde BBC Maestro, PLAYvirtuoso, Thinkific Labs Inc. Ve Skillshare gibi çeşitli içerik ortaklarıyla işbirliği yaptı. Dört ana kategori altında içerik sunuluyor: müzik yapımı, yaratıcılık, iş öğrenme ve sağlıklı yaşam. Spotify, bu teklifle eğitici içerik üreticilerine, video içeriklerine erişebilecek yeni bir kitle sunmayı ve daha geniş bir kullanıcı tabanına ulaşmayı hedefliyor. Platform, kullanıcılarının yarısının kendini geliştirme veya eğitici podcast’lerle etkileşimde bulunduğunu belirtiyor.

Spotify’dan öğrencilere destek; bravo

Test aşamasında olan kurslar şimdilik yalnızca İngiltere’deki kullanıcılara açık. Ücretsiz ve premium aboneler, her kurs için en az iki ücretsiz ders alacak. Kurs serileri, kullanıcının abonelik durumuna bakılmaksızın £20 ($25) ile £80 ($101) arasında değişen fiyatlarla sunulacak. Kullanıcılar, mobil ya da masaüstü üzerinden bu kurslara erişebilecekler. Eğer bu özellik test aşamasını geçerse, fiyatlandırma ve erişilebilirlik değişikliğe uğrayabilir.

Spotify’ın video tabanlı kurslara yönelik bu hamlesi, kısa süre önce beta olarak müzik videolarını tanıtmasının ardından geldi. Seçili parçalarda mevcut olan bu müzik videoları, dersler gibi ABD abonelerine açık değil; İngiltere, erişim sağlanan 11 ülkeden biri. Bu yenilikler, Spotify’ın sadece bir müzik platformu olmanın ötesine geçmeye çalıştığının ve kullanıcılarına daha geniş bir içerik yelpazesi sunma amacının bir göstergesi. Kullanıcılar artık Spotify üzerinden hem müzik dinleyebilecek hem de çeşitli konularda kendilerini geliştirebilecekler. Bu strateji, dijital platformların nasıl evrildiğini ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha iyi nasıl cevap verebileceklerini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir