RTÜK üyesi Taşcı’dan TRT’ye sorular: Seçim günü kuruma giriş için neye göre özel kart hazırlandı?

Seçim günü TRT ekranlarına ‘kozmik odalarda’ oluşturulmuş ‘paralel verilerin’ yansıtılarak, sonuçların manipüle edileceği” iddiaları üzerine TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’dan randevu talep eden ancak kendisine randevu verilmeyen RTÜK üyesi İlhan Taşcı, “TRT’de seçim günü kuruma giriş için neden ve neye göre ‘özel kart’ hazırlandı?” diye sordu.

Taşcı, kendisine seçim yayını konusunda randevu verilmemesi üzerine yaptığı Twitter paylaşımında TRT ile ilgili sorularını yineledi. 

Taşcı, şunları kaydetti:

“TRT’de seçim günü kuruma giriş için neden ve neye göre ‘özel kart’ hazırlandı? Görevli kurum personelinin zaten kurum giriş kartı var. Kurum giriş kartından daha özel bir karta niçin ihtiyaç duyuldu! Görevli olup özel kartı olmayanlar kuruma neden giremeyecekler?

Sayın Zahid Sobacı görevli personelin kurum içindeki belli yerlere erişimi neden sınırlandırılıyor? TRT’nin kapıları kurumun kendi personeline neden kapatılır!? Sorularıma yanıt vermenizi bekliyorum hoş siz daha RTÜK Üyelerine randevu veremiyorsunuz yanıtı nasıl vereceksiniz!?”

TIKLAYIN – RTÜK üyesi İlhan Taşcı’dan kendisine randevu vermeyen TRT Genel Müdürü Sobacı’ya altı soru

TIKLAYIN – RTÜK üyesi İlhan Taşcı, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’ya “kozmik oda” iddiasını sordu: Seçimlerde yayınlarda manipülasyona asla izin vermeyeceğiz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir