Pixel Watch 2 için kritik eşik aşıldı! İşte detaylar

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen I/O etkinliğinde yeni teknolojilerini tanıtan Google, Pixel Watch 2 modeli için çalışmalarını tamamladı. Pixel 8 ailesi ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunacağı tahmin edilen Google Pixel Watch 2 özellikleri ortaya çıktı.

Google Pixel Watch 2 özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre Google, Pixel Watch 2 modelinde Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon W5 Plus Gen 1 işlemciden alacak. 2022 yılında tanıtılan ve giyilebilir cihazlarda kullanılan işlemcide 4 adet Cortex-A53 çekirdeği bulunuyor. Cortex-A55 çekirdeklere 1 adet Cortex-M55 eşlik ediyor. 4nm teknolojisiyle üretilen işlemci, enerji verimliliği konusunda oldukça iddialı.

Pixel Watch 2 modelinin selefi, Samsung’un akıllı saatler için ürettiği Exynos işlemciyi kullandığı için pil ömrü beklentilerin altında kaldı. Yeni cihazın pil ömrü konusunda selefinden daha iyi olacağı belirtiliyor.

Yeni model ile ilgili bir diğer iddia ise daha 2 varyant ile piyasaya sürüleceği. Google Watch 2’nin Bluetooth/WiFi versiyonu 349.99 dolar, LTE versiyonu ise 399.99 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Son olarak teknik özellikler cephesinde, Pixel Watch 2’nin Fitbit Sense 2’ye benzer sağlık sensörlerine sahip olduğu belirtiliyor. Sızdırılan bilgilere göre Google Pixel Watch 2, stres yönetimi için elektrodermal aktivite (cEDA) sensörü ve vücut sıcaklığını ölçen bir sensör ile tanıtılacak.

Siz yeni model hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir