Esenyurt Vurulma Olayı Sonrası Son Zamanlarda Yaşanan Kan Dondurucu Olaylar

İstanbul Esenyurt’ta güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde bir grubun iş yerine girerek silahlı saldırıda bulunduğu ve iki kişinin hayatını kaybettiği görülmüştü. Yaşanan bu olaylar sonrasında özellikle son aylarda Esenyurt’ta yaşanan kan dondurucu olaylar tekrar gündem oldu.

Son olarak İstanbul Esenyurt’ta bir grup tekel bayisine girip silahlı saldırıda bulunmuş ve iki kişi hayatını kaybetmişti.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde olay yerine gelen 4 farklı kişinin kasada bulunan şahsa önce sözlü saldırada bulunduğu daha sonra tartıştığı ve silahla ateş ettiği görülmüştü. 

Silahlı saldırı sonucunda iki kişinin hayatını kaybettiği ve bir kişinin de ağır yaralandığı ortaya çıkmıştı. 

Kan donduran bu görüntülerin ardından Esenyurt’ta yaşanan son olaylar, vatandaşların dikkatini çekmeye başladı.

Geçtiğimiz aylardan itibaren özellikle Esenyurt’ta sıklıkla dehşet dolu anlara şahit olmaya başladık.

Nisan ayında Esenyurt’ta ilçedeki temizlik işçileri bir poşetin içerisinde bulunan bebek cesedini direğe asılı halde bulmuşlardı. 

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları incelemede yeni doğmuş bir erkek bebeğin başından darbe izleri tespit edildiğini de açıklamıştı. Olay üzerine soruşturma devam ederken kan dondurucu olaylara bir yenisi daha eklenmişti.

Telefon kameralarına yansıyan bu görüntülerde ise bir kişinin tartıştığı bir kadını sokak ortasında darp ettiği görülmüştü.

Yine Esenyurt’ta yaşanan bu olayda bir kişi sokak ortasında tartıştığı bir kadını darp etmiş ve baygın haldeki kadını sürükleyerek minibüse bindirmek istemişti.O anları cep telefonuna kaydeden kişiler bu duruma itiraz edip polis çağıracaklarını söylediklerinde saldırgan ise tehditler savurmuş ve  ‘Yarın sabah sizin için geleceğim’ diyerek bağırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise film sahnelerini aratmayan gerilim dolu anlar yaşanmış ve silahlı iki grup karşı karşıya gelmişti.

Hafif ticari araçla girdikleri sokağa park eden bir grubun uygunsuz hareketler sergilemeye başladığı ve çevredeki vatandaşların uyardığı iddia edilmişti. 

Daha sonra vatandaşlar ve şahıslar arasında bir çatışma çıkmış ve her iki grup da birbirine silahla ateş etmeye başlamıştı. Olayda şans eseri yaralanan kimse olmazken kurşunların havada uçuştuğu anlar kameralara yansımıştı.

Yine Esenyurt’ta çekildiği iddia edilen bu görüntülerde bir şahsın asansöre binmek isteyen yaşlı teyzeyi sıkıştırdığı görülmüştü.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu olayda, apartmanda asansöre binmek isteyen yaşlı bir teyzenin bir şahıs tarafından taciz edildiği fark edilmişti. Asansörün kapısının kapanmasına izin vermeyen şahıs, uygunsuz hareketlerde bulunmuştu.

Bir şahsın ise iki kişinin silahlı saldırısına uğradığı ve daha sonra kendi silahıyla bir kişiyi öldürüp bir kişiyi yaraladığı ortaya çıkmıştı.

Olayın daha sonra eski ortağını dövdürmek isteyen bir şahsın adam tutması üzerine yaşandığı ortaya çıkmıştı. Silahlı saldırı sonucunda bir kişi hayatını kaybederken bir kişi de hastaneye kaldırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir